Bakırköy Yös Dershanesi
Anasayfa / Blog / Eğitim Blog Detayı
 • Yös Kursu

  Neden Türkiye' de Okumalıyım?

  • 22 Kas
  • EDİNİM AKADEMİ
  Türkiye, hem coğrafi hem de stratejik bakımdan dünyanın en önemli ülkelerinden biridir. Asya ve Avrupa kıtaları arasında doğal bir köprü görevi gören Türkiye, topraklarında birçok farklı medeniyete de ev sahipliği yaparak doğu ve batı medeniyetlerini harmanlamış, kültürel bir mozaik haline getirmiş bir ülkedir.

  Türkiye, batısında Avrupa, kuzeyinde Balkanlar ve Kafkaslar, doğusunda Ortadoğu ve güneyinde Afrika’nın bulunduğu orta kuşak ikliminde yer alan dört mevsimin yaşandığı, üç tarafının denizlerle çevirili olduğu dünya üzerinde benzeri bulunmayan bir konuma sahiptir. Türkiye’de şehirlerarası ulaşım son derece rahattır. Doğal güzelliklerin yanı sıra Türkiye’ nin hemen her şehrinde bir ülkeye yetecek kadar kültürel miras bulunmaktadır. 2018 yılında yalnızca İstanbul ve Antalya’ya 30 milyona yakın turist gelmiştir. Bunun yanı sıra yaklaşık 800 bin uluslararası hasta tedavi amaçlı ülkemizi ziyaret etmiştir. Her yıl yüzlerce uluslararası organizasyon, seminer ve konferansa ev sahipliği yapan Türkiye bu anlamda öğrenciler için de bir fırsat ülkesidir.

  Türkiye’ de yaşam Avrupa’ nın tüm ülkelerinden daha ucuzken, yaşam standartları bakımından oldukça yüksek ve kalitelidir.

  206 üniversite ve 60 binin üzerinde programın olduğu Türk Üniversitelerinde teknolojik gelişmelerin yakından takip edildiği kaliteli bir eğitim vardır. % 94,2 okullaşma oranı ile yükseköğretime erişimde dünyadaki ikinci ülkedir. Avrupa Yüksek Eğitim Alanında yer alan Türkiye, Bologna Sürecini mükemmel bir şekilde uygulamaktadır; Bologna raporumuz 5 üzerinden 5'tir. Yani, Türkiye'deki bir üniversiteden aldığınız diploma tüm Avrupa ülkelerinde tanınır! Ders kredisi sistemi olarak AKTS Avrupa'ya göre uygulanır ve tüm öğrencilere Diploma Eki verilir. Ayrıca, Türkiye Erasmus + kapsamında değişim programlarına katılan en başarılı ülkelerden biridir. Erasmus'a ek olarak, Türkiye'de öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin hareketliliğini destekleyen Mevlana, Farabi gibi birçok değişim programı vardır. Hangi alanda eğitim alırsanız alın, Türkiye’ de yaşamanız bile size çok şey kazandıracak, hem doğu hem de batı kültürlerini yakından tanımanızı sağlayacaktır. Türkiye Üniversitelerinde sadece eğitim görmez, sosyalleşir ve dünyayı, farklı medeniyetleri tanımak için fırsatlar kazanırsınız.
   
  Üniversite Harç Ücretleri
   
  Üniversitelerimizin harç ücretleri istediğiniz programlara göre değişiklik göstermekle birlikte;Devlet Üniversitelerinde ortalama 500$- 3500$
  Vakıf Üniversitelerinde ortalama 2500$- 8000$olarak ücretlendirilmektedir.Konaklama için harcayacağınız ücrette okuyacağınız şehirlere göre değişkenlik göstermekle birlikte aylık ortalama 500$- 800$ arasında olacaktır.
   
  Edinim Akademi Eğitim Kurumları İstanbul merkezli olarak, YÖS Danışmanlık Hizmetleri sunmaktadır. Bu kapsamda;
   
  Yabancı Öğrenci Danışmanlık Hizmetleri

  Edinim Akademi Eğitim Kurumları yabancı öğrenci sınav hazırlıkları için YÖS Kursları ve YÖS Kitapları hizmetleri ötesinde, Yabancı Öğrenci Danışmanlık Hizmetleri vermektedir. Yabancı Öğrencilerin Türkiye’de eğitim alabilmeleri için genellikle belli aşamalardan geçmeleri gerekmektedir. Yabancı öğrenci olup Türkiye’de öğrenim görme adayı olan öğrencilere tüm aşamalarında destek oluyoruz.

  Danışmanlık Hizmetlerimiz:

  - Yabancı Öğrenciler için Vakıf Üniversiteleri Başvuru
  - Yabancı Öğrenciler için Yatay Geçiş
  - Üniversite Tanıtım Gezileri
  - Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Üniversite Başvuruları


  YÖS sınav sonuçları ve ya lise diplomanız ile Türkiye’nin en iyi vakıf üniversitelerine başvurularınızda yardımcı oluyoruz. Kayıt ve kabul, burslar ve tüm konular hakkında siz ve üniversiteniz arasındaki bağlantınız oluyoruz.
   
  Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Yatay Geçiş

  YÖS sınav sonuçları ve ya lise diplomanız ile Türkiye’nin en iyi vakıf üniversitelerine başvurularınızda yardımcı oluyoruz. Kayıt ve kabul, burslar ve tüm konular hakkında siz ve üniversiteniz arasındaki bağlantınız oluyoruz.
   
  Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Üniversite Tanıtım Gezileri
  Danışmanlarımız sizi Türkiye’de ki üniversiteleri yakından tanımanızı sağlayacaktır.

  Daha ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilir ve YÖS Danışmanlarımız ile görüşerek cevabını merak ettiğiniz sorularınızı sorabilirsiniz.

  Kurucu Temsilcisi
  Değer ÇAPAR

  Anahtar Kelimeler: 2020 YÖS, Bakırköy YÖS, 2020 YÖS Başvuruları, Yabancı Öğrenci Sınavı, YÖS, Bakırköy yös dershanesi, kurs, yöskursu, yös kursları bakırkoy  YÖS kursu, bakırköy  de  YOS kursu, yos kursu bakırköy  ,yös kursu bakırkoy   ,yos courses in bakırkoy  ,yös bakırkoy   yos exam courses in bakırkoy   , yos courses in bakırkoy ,bakırköy yös hazırlık kursu İstanbul YÖS kursu, İstanbul  da YOS kursu, yos kursu İstanbul  ,yös kursu İstanbul,yos courses in İstanbul, İstanbul yos  ,yös İstanbul ,yos exam courses in İstanbul  , yos courses in İstanbul,yos istanbul,yos istanbul,yos istanbul,yos istanbul,yös istanbul,yös istanbul,yös istanbul,yös istanbul,yös istanbul,yös istanbulyös,yös istanbul,yös istanbul,YÖS istanbul,YÖS istanbul,YÖS istanbul,YÖS istanbul,YÖS istanbul,YÖS istanbul,YÖS istanbul,turkish courses in istanbul,turkish courses in istanbul,turkish courses in istanbul,turkish courses in istanbul, bakırköy yös dershanesiYÖS HAZIRLIK KURSU, YÖS HAZIRLIK, YÖS KURSU, YÖS DERSHANESİ, YÖS DERSANESİ,