Bakırköy Yös Dershanesi
Anasayfa / Kurslar / Rehberlik & Kariyer Planlama


ZPT® (Zihin Performans Testi), her yaştan bireylerin zihin performans düzeylerini belirlemek için uygulanan, Türkiye’de standardizasyonu yapılmış ve geçerliliği onaylanmış(6) zihinsel bir yetenek testidir. Uygulama süresi 30 ile 90 dakika arasında değişen bu test sonucunda; bireylerin Dikkat, Konsantrasyon, Hafıza, Mantık-Muhakeme, İşlem Hızı ve Zihin Performansları ile ilgili bilimsel sonuçlar elde edilir. Böylece öğrencilerimizin, öğrenmesine etki eden faktörler ölçülüp değerlendirilerek başarıya etki eden ders dışı etkenleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.
Dikkat Eksiliği; Demir eksikliği dikkat eksikliğine sebep olabilir, Bireyin kan değerlerinin ölçülmesi tavsiye edilir.
Hafıza Zayıflığı; Bireyin kan değerlerinin ölçülmesi tavsiye edilir ve hafıza teknikleri çalışmaları ile bu sorunun üstesinden gelmesi önerilir.
Konsantrasyon Zayıflığı; Bireyin uzman bir görüş alması tavsiye edilir ve Psikolog ile görüşülerek bu sorunun üstesinden gelmesi sağlanır. Aileden gelen genetik kaygı bozukluğu taşıyor olabilir.
Mantık- Muhakeme Eksikliği; Birey Bulmaca çözmeye yönlendirilir.

Kayıt olan her öğrencimize Eylül ayı içerisinde MOXO Testi uygulanacaktır.
MOXO Dikkat Testi Uzman Hekim ve/veya Psikologlar tarafından yapılan bir dikkat testidir.

Dikkat, Zamanlama, dürtüsellik ve hiperaktivite performansını ölçen, görüş ve duygu içermeyen Online bir testtir.  Bu sayede ders programlama, zamanı doğru ve etkili kullanma, çalışma ortamını düzenleme gibi öğrencilerin eğitim planlaması hazırlanır.MOXO Dikkat Testi Türkiye’ de İlk Defa Bir Eğitim Kurumu Tarafından Alanında Uzman Çözüm Ortakları Tarafından Uygulanacaktır.
Kayıt olan her öğrencimize Kasım Ayı içerisinde DISC Kişilik Testi envanteri uygulanacaktır.

Her yıl bir milyonu aşkın insan tarafından kullanılan en yaygın kişisel değerlendirme envanteridir. DISC Kişilik Testi, yargılayıcı olmadan insanların davranış farklılıklarını tartışmaya yardımcı olur. DISC modeli, insanların kendilerini daha iyi anlamaları ve çevrelerindeki insanlara adapte olabilecekleri ortak bir dil oluşturmalarına olanak sağlar. Bireylere stres veren ve motive eden unsurları, çatışma durumlarına yaklaşımlarını ve sorunlarını nasıl çözdüklerine dair birçok konuda farkındalıklarını artırır.
Öğrencilerimizin meslek tercihlerinde doğru karar vermesi ve kendilerini tanıyarak sınava daha sağlıklı bir şekilde hazırlanmaları için uyguladığımız bir testtir.