Bakırköy Yös Dershanesi
Anasayfa / Kurslar / Yös Eğitim Planlaması
SİZİN HAYALİNİZ, BİZİMDE HAYALİMİZ!

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavlarına hazırlık amaçlı hizmet veren Bakırköy YÖS şubemiz, öğrencilerin hedefledikleri üniversitelere sorunsuz bir şekilde yerleşmeleri için eğitim ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Sınava başvurabilme ve tercih yapabilme konularında detaylı bilgi ve donanıma sahip olmanın en az kaliteli bir eğitim sunmak kadar önem kazandığı YÖS hazırlık sürecinde öğrencilerimizin her anında yanlarındayız.


EDİNİM YÖS' de öğrencilerimize;                                
  • Matematik-1
  • Matematik-2
  • Geometri
  • IQ
  • Sayısal Mantık
derslerinin yanı sıra üniversitelerin öğrencilerden talepleri doğrultusunda gerek görülmesi halinde ek programlar sunulmaktadır. 

Eğitim Kadrosu

Alanında uzmanlaşmış ve YÖS hazırlık sürecine hakim tecrübeli öğretmen kadrosu ile öğrencilerimizin yanındayız.

Hazırlık Grupları

Düzeylerine göre planlanmış eğitim programlarımız ile Mezun ve 12. Sınıf öğrencilerimizin yanı sıra Türkiye’ de ilk defa 11. Sınıflara özel olarak hazırlanmış olan YÖS hazırlık programı ile öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap veriyoruz.

Deneme Sınavları

Özgün sorulardan hazırlanmış olan Edinim Deneme Sınavları ile öğrencilerimizin hazır bulunurluk düzeyleri her hafta kontrol ve anlayamadıkları konuları tespit edilerek Tamamlayıcı Eğitim Programları planlanır.

Etkili Rehberlik Hizmeti

“ Her çocuk eşsizdir” anlayışı ile Kişiye Özgü Çözüm Odaklı, Proaktif Rehberlik anlayışı ile öğrencilerimizi ve velilerimizi sınav hazırlık sürecinde motive eder.

Danışmanlık Hizmetleri

Sınav başvuru süreci, Tercih süreçleri hakkında detaylı bilgi ve donanıma sahip olmanın en az kaliteli bir eğitim sunmak kadar önem kazandığı YÖS hazırlık sürecinde öğrenci ve velilerimizin yanındayız.

Soru Çözüm Saatleri

Haftanın 6 günü YÖS’ e hazırlanan ve ara sınıf öğrencilerimizin gördükleri konuları pekiştirmeleri ve kalıcı öğrenmelerini sağlamak için branş öğretmenlerinin gözetiminde yapamadıkları soruların çözüldüğü programdır.

Fanus Sistemi

Verilen ödev ve çalışma testleri sonucunda verilen ödevleri zamanında bitiremeyen öğrencilerimizin sorumluklarını yerine getirene kadar kütüphanede etüt öğretmenlerimizin gözetiminde mecburi misafir edildiği ve ödevlerini bitirene kadar çıkış izninin verilmediği sistemdir. 

Etütler ve Ek Dersler

YÖS hazırlık grubundaki öğrencilerimizin Deneme Sınavları sonucu Eğitim Koordinatörlüğü’müzün belirlediği konularda belirlenen günlerde katılma zorunluluğu olan programdır.

Birebir Tamamlayıcı Eğitim

Öğrencilerimizin iyi anlayamadıkları ya da tekrar etmek istedikleri konuları Eğitim Koordinatörlüğü’ne başvurarak istediği dersten istediği öğretmeni seçerek eksik olduğu konulardan özel ders alma sistemidir