Bakırköy Yös Dershanesi
Anasayfa / Kurumsal / Ders Sistemi
Edinim' de Dersler!
Öğrenci ve velilerine Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı ( YÖS) hakkında bilgilendirme sunan, öğrencinin akademik başarısını destekleyen Edinim YÖS Sınav Hazırlık Merkezi, belirlenen hedef ve kişisel analiz çerçevesinde öğrencinin bilişsel gelişimine, tercih hedeflerine uygun çalışma planı ve materyaller hazırlar. 20 yılı aşkın Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavlarına (YÖS) hazırlık deneyimine sahip Edinim YÖS Sınav Hazırlık Merkezi'nde, eğitim teknolojilerinin en güncel araçları ve düzenli geri bildirim sistemi ile öğrencilerin sınava hazırlık süreci desteklenir.
 
Her öğrenci, Edinim YÖS Sınav Hazırlık Merkezi’nde kendi kişisel ve akademik özellikleri çerçevesinde PDR Biriminin kariyer gelişimlerine yönelik uyguladığı çeşitli envanterlerde, meslek grupları tanıtımının ve Üniverste tercihlerine yönelik çalışmaların yapıldığı etkinliklerde aktif bir şekilde rol alır. Merkezler, öğrencinin iç disiplin duygusunu geliştirmesini ve kişisel yeterliliğini yine kişisel raporlar vasıtasıyla görmesini sağlayarak öğrencinin sınava hazırlık noktasında eksikliklerinin giderilmesine yardımcı olurken fiziksel, sosyal, duygusal gelişimlerini de destekler.
 
Bu kapsamda sunulan hizmetlerden faydalanan öğrencilerin kazanımları Akademik Gelişim Dosyası’nda toplanır. Tüm bu kazanımlar öğrencilere vizyon katarak onların öz güvenlerini ve analitik düşünme yeteneğini geliştirir, onlara girişimcilik ruhu kazandırır. 
Sizin Hayaliniz, Bizimde Hayalimiz!